Olulise osa tegevustest moodustasid erinevad seminarid ja konverentsid. Itaalia partner, Istituto d'Istruzione Superiore "Orazio Notarangelo-Giuseppe Rosati", tutvustas projekti tulemusena valminud äriplaani, kus on kirjeldatud rahvusvahelise loodusehituse ja taastuvenergeetikaga tegeleva ettevõtte rajamist. Äriplaaniga saab tutvuda siin. Türgi partner, Adiyamani Ülikooli tehnoloogia fakulteet, korraldas konverentsi, kus said kokku võetud kõik projekti tegevused ja tulemused.
Lisaks teoreetilistele seminaridele saime praktikas näha erinevaid päikeseenergial töötavaid seadmeid, mis on Türgi partneri poolt välja töötatud - päikesekuivatid, põldude niisutussüsteemid jms.
Veidi tutvusime ka Adiyamani ajalooga, külastades muuseumi ja erinevaid ajaloolisi ehitisi. Muuhulgas käisime Arsameia varemetes ja Nemruti mäel. Arsameia varemed on 3. sajandist e.m.a, Nemruti mäe otsas olevad ajaloolised kujud on 1. sajandist e.m.a, mõlemad on muljetavaldavad vaatamisväärsused.
Projekti tegevuste kõrval saime nautida türklaste külalislahkust, suhtlust eri kultuuride vahel, maitsvaid Türgi roogasid ja 40-kraadist kuumust. Selle meeldejääva kohtumisega lõppes meie kaks aastat kestnud projekt, mille tulemusena valmis ka blogi. Projekti jooksul saime palju uusi kogemusi, laiendasime silmaringi ning tutvustasime Eesti traditsioonilist ja loodusehitust välismaal.
Vaata pilte GALERIIST!
Teksti sisu eest vastutab avaldaja isiklikult, Euroopa Komisjon ei ole vastutav selle sisu kasutamisest tulenevate tagajärgede eest.